Filmy rekrutacyjne jako forma reklamy

W dzisiejszych czasach konkurencja prawie w każdej branży jest tak ogromna, że ciągle poszukuje się oryginalnych sposobów wyróżnienia się na rynku. Jednym z takich sposobów może być materiał rekrutacyjny.

Jakie funkcje może spełniać przekaz rekrutacyjny?
Co powinien zawierać klip rekrutacyjny?
Dlaczego wideo jest lepsze niż przekaz tekstowy?
Jak atrakcyjnie przybliżyć sposób funkcjonowania firmy?
Czy wiesz, że niektóre urzędy pracy już w latach 90. umożliwiały zostawianie CV bezrobotnych w formie wideo?

Filmowy przekaz

Eksperci szacują, że nasz rodzimy rynek rekrutacyjny wart jest blisko 400 milionów złotych. Wśród kilku tysięcy firm pozyskujących pracowników nasza oferta może łatwo zniknąć. Dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się tzw. klipy rekrutacyjne. Materiały wideo zawsze są chętniej przyswajane przez internautów niż przekaz tekstowy. Dodatkowo, tego rodzaje informacje mogą być bardzo atrakcyjnie opakowane.

Proces rekrutacji powinien być również okazją do promocji rekrutującej firmy.

Misja i cała reszta

Oferty w formie wideo, oprócz właściwego przekazu na temat rekrutacji, mogą (a nawet powinny) zawierać informacje na temat misji firmy i środowiska pracy. Ważnym elementem w takim materiale jest ukazanie kultury korporacyjnej i przybliżenie ludzi, którzy tworzą tę firmę. Jak widać przekaz wideo ma o wiele większe możliwości niż zwykłe ogłoszenie, które, nawet przy największych wysiłkach, pozostaje tylko suchym komunikatem.

Wizualizacja zawsze niesie za sobą bardziej trwały przekaz niż tekst.